Projeler / Bültenler

Bültenler Bültenler 1) Empati 2) Kardeş kıskançlığı 3)Depresyon 4)Önyargı 5) Yeme-içme bozuklukları 6) Sosyal medya 7) Korku 8) Atılganlık

Read More »

Bilgilendirme Seminerleri

1) Oryantasyon semineri (1-5) 2)Modern Dünyada Çocuk Fıtratını Anlamak Semineri 3)Çocuklarda Duygusal Zeka Gelişimi Semineri 4)Medyayı Doğru Okumak Semineri 5)Evlilikte Eşlerin Rolü Semineri 6) TEOG Seminerleri (7-8) 7) İhtiyaç Belirleme Çalışması (1….8) 8) Çocuğumu Tanıyorum Çalışması (2…..8)

Read More »

Rehberliğin Amacı

Rehberliğin Amacı Rehberliğin amacı, ”bireyin kendini gerçekleştirmesine yardım etmektir” şeklinde tanımlanabilir. Bu yönüyle rehberliğin amacı ile ilgili şu maddeler sıralanabilir: Bireyin kendini tanıması, Çevrede kendisine açık olan fırsatları öğrenmesi, Gizil güçlerini geliştirmesi, Çevresine uyum sağlaması Belirtilen bu amaçların ilk ikisi bireyin çevresi ve kendisi hakkında doğru ve ayrıntılı bilgi edinmesi …

Read More »

REHBERLİK YILLIK PLANI

ÖZEL ENVAR ANAOKULU REHBERLİK YILLIK PLANI EYLÜL Tanışma ve izleme süreci Okulda yapılacak çalışmaların planlanması Okul fobisi yaşayan veya farklı konularda ihtiyaç duyan öğrencilerle bireysel görüşme ve ailelerle iletişime geçme EKİM İhtiyaç duyan öğrenci ve ailelere yönelik rehberlik çalışmalarının yapılması Mahremiyet Eğitimi Özel Alanım Etkinliği KASIM Uyum ve davranış sorunu …

Read More »

KONYA DEVLET TİYATROSU

FB_IMG_1510148415185

KONYA DEVLET TİYATROSU Konya Devlet Tiyatrosunun 20. yılı münasebetiyle gösterimde olan “Elmadaki Barış” oyununa gittik. Eğlenceli dakikalar geçirdik.

Read More »

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

FB_IMG_1510126510936

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ Okulumuz öğrencileri Bilim Merkezinde eğlenerek öğrendiler. Planetaryum Sinema, Vücudumuz. Deprem Similasyon vb. konuları yerinde görerek inceleyerek keşfettiler.

Read More »

İTFAİYE MERKEZİ GEZİMİZ

FB_IMG_1508241765350

İTFAİYE MERKEZİ GEZİMİZ İtfaiye Haftası nedeni ile Meram İtfaiye Merkezini ziyaret ettik. itfaiyeci amcalar bize yangınlardan korunmanın yollarını anlattılar, itfaiye araçlarını tanıttılar, küçük bir tatbikat yaptılar ve bizimle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Read More »

HAYVANLARI ZİYARET

FB_IMG_1508241634700

HAYVANLARI ZİYARET Hayvanları Koruma Günü nedeni ile gittiğimiz hayvanat bahçesine çocuklar değişik hayvanları görme fırsatını elde ettiler.

Read More »

İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi Ziyaretimiz

envar_anaokulu-gezi-24-009

İbni Sina Sağlık Meslek Lisemizi ziyaret ettik. Hocalarımız anaokulu öğrencilerimizle beraber sabun deneyi yaptılar. Ziyaret sonunda anaokulu öğrencilerimize resimlerinin yer aldığı magnetler hediye edildi. Çok eğlenceli zaman geçirdik.

Read More »